Tutaj jesteś

Wynajem krótkoterminowy. Sposób na dodatkowy biznes.

18 marca 2022 Biznes Wynajem krótkoterminowy

Wielu właścicieli obiektów noclegowych na co dzień pracuje na etacie lub zajmuje się innym biznesem. Pogodzenie obowiązków zawodowych z prowadzeniem działalności polegającej na wynajmie krótkoterminowym, z pewnością nie należy do najłatwiejszych, ale na pewno jest możliwe. Niezależnie od tego czy za otwarciem biznesu w branży gościnności stoi pasja, czy tylko chęć wygenerowania dodatkowego przychodu, warto wiedzieć jak sprawnie zarządzać nowym interesem, by nie pogubić się w natłoku obowiązków.

Recepcja – zawsze tam, gdzie Ty 

Kalendarz rezerwacji pokoi, który zabierzesz ze sobą wszędzie, to bezapelacyjnie podstawowa kwestia jeśli chcesz z powodzeniem łączyć wiele biznesów i nie zaniedbywać życia rodzinnego. Wybór kalendarza powinien paść na taki, który będzie działał na różnych urządzeniach, dzięki czemu zawsze będziesz miał swobodny dostęp do aktualnych rezerwacji. Twoja mobilna recepcji to też kontakt telefoniczny, choć idealnie byłoby kierować ruch do systemów rezerwacji online – oszczędzi to wiele pracy. Telefon na który goście mogą dzwonić w celu rezerwacji lub uzyskania dodatkowych informacji powinien być zawsze w pobliżu – lub w godzinach, które na to wyznaczysz. Upewnij się, że numer z którego korzystasz służy wyłącznie do koordynacji Twojego obiektu noclegowego. Używanie tego samego numeru do pozostałych działalności, lub korzystanie z prywatnego może wprowadzić wiele zamieszania i skutecznie utrudnić Ci życie. 

Deleguj zadania 

Niezależnie od ilości obowiązków, doba niezmiennie liczyć będzie 24 godziny. Jeśli zatem zarządzanie obiektem noclegowym nie jest Twoją jedyną pracą, rozważ oddelegowanie pewnych zadań do osób trzecich. Może to być firma sprzątająca, która zadba o czystość., agencja marketingowa, która zajmie się promocją i wizerunkiem w mediach społecznościowych, czy nawet zaprzyjaźniona sąsiadka, która zamiast Ciebie przywita gości. Delegowanie zadań może oznaczać też inwestycję w odpowiednią technologię. Zamiast każdorazowo otwierać gościom drzwi wynajmowanego domu czy apartamentu, można zakupić specjalny zamek otwierany na kod, który wyślesz gościom bezpośrednio przed przyjazdem. Oszczędność czasu może też zapewnić rozbudowany system rezerwacji, który automatyzuje komunikację mailową z gośćmi. Jeśli chcesz zupełnie odciąć się od obowiązków związanych z dodatkowym biznesem – to też jest możliwe. Na rynku istnieją firmy, które kompleksowo przejmują nadzór nad obiektem noclegowym. Zapewniają gości, sprzątanie i koordynację. To kosztowne rozwiązanie, jednak zarobione pieniądze, choć znacznie mniejsze, stają się dochodem pasywnym.

Nie zapomnij o rozwoju 

Jak każdy biznes, również ten dodatkowy wymaga inwestycji i rozwoju. Ustal procent dochodu, który możesz przekazać na dalsze inwestycje – lepszą kampanię reklamową, poprawę komfortu, dodatkowe udogodnienia czy modernizacje obiektu. Twój dodatkowy biznes, jeśli dobrze poprowadzony, będzie stale rósł w siłę. Być może z czasem zamieni się nawet w Twoje główne źródło dochodu. 

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?