Tutaj jesteś

Największe zalety zatrudnienia firmy konsultingowej

11 marca 2022 Biznes Największe zalety zatrudnienia firmy konsultingowej

Nie każde małe przedsiębiorstwo stać na to, by zatrudnić cały sztab specjalistów od prawa, bezpieczeństwa danych czy innych kluczowych dla rozwoju biznesu obszarów. Na pomoc przychodzi firma konsultingowa, którą można zatrudnić w jednym określonym celu – by stworzyła rekomendacje do prawidłowego wdrożenia systemu czy nowego rozporządzenia lub do długofalowej współpracy i regularnego monitoringu oraz raportowania w danym obszarze.

Dlaczego warto zlecić usługi firmie konsultingowej?

Istnieje cały szereg zalet, przemawiających za tym, by skorzystać z usług firmy konsultingowej. Pierwszą i najbardziej oczywistą jest spora oszczędność – zatrudnienie na etat pracownika wyspecjalizowanego np. w RODO czy FAMOC to niemałe koszty, które trzeba ponosić każdego miesiąca. Firma konsultingowa pobierze opłatę jednorazowo, a w zamian przygotuje kompleksowe materiały z rekomendacjami do wdrożenia systemu czy przepisu prawa lub też zalecenia do osiągnięcia konkretnego celu danej firmy. 

Kolejny powód, dlaczego warto zamówić usługi firmy konsultingowej, to obszar i charakter jej działań. Obecnie w dobie pandemii COVID-19 wiele branż przeniosło się do wirtualnej przestrzeni lub prowadzi działania online. Nie inaczej jest w branży konsultingowej – szkolenia czy konsultacje, bez utraty na jakości czy efektywności, można przeprowadzić zdalnie. Przy okazji też ten model jest korzystny pod kątem oszczędności czasu na dojazdy, wystarczy telefon lub laptop z dostępem do internetu.

Następna mocna strona firm konsultingowych to stały rozwój i konieczność doszkalania się. Przepisy stale się zmieniają, podobnie jak zapisy rozporządzeń oraz wymogi formalne, jakie muszą spełniać firmy. By nie trzeba było samodzielnie trzymać ręki na pulsie i wertować paragrafów, najlepiej powierzyć to w ręce specjalistów, czyli przedstawicieli jednej z firm konsultingowych. 

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na firmę konsultingową?

Kolejny atut to oszczędność czasu, bo nie trzeba samodzielnie zajmować się trudnymi obszarami, jak prawo czy cyberbezpieczeństwo. Zamiast posiłkować się niezrozumiałymi przepisami i próbować je zinterpretować w prawidłowy sposób, czas ten można spożytkować lepiej i produktywniej na pomnażaniu dochodów swojego przedsiębiorstwa.

Szeroki profil działalności takich podmiotów to następna mocna strona. Nie trzeba szukać firmy do RODO, a innej od prawa autorskiego czy FAMOC, bo wszystko można znaleźć w ofercie jednej firmy. Dobrym przykładem takiej działalności jest warszawska firma konsultingowa IKG Technology, wyspecjalizowana w analizie luk, audycie zerowym, planie ciągłości działania, szkoleniach, doradztwie w obszarze bezpieczeństwa, AML i informacji niejawnych. 

Artykuł powstał we współpracy z https://ikgtechnology.org.pl/ 

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?