Tutaj jesteś

Kursy online z certyfikatem – nauka w czasach pandemii

5 stycznia 2022 Internet kursy online z certyfikatem

Kursy online z certyfikatem przeżywają obecnie ogromny rozkwit, wielu ludzi ma chęć do nauki. W czasie pandemii spędzamy dużo czasu w domu, coraz częściej pracując zdalnie, mniej podróżujemy. Dla wielu z nas nasza przyszłość zawodowa nie jest już tak pewna, jak jeszcze kilka lat temu. W związku z tym ustawiczne kształcenie stało się cenne. Pozwala wyprzedzić konkurencję, elastycznie reagować na rynek pracy lub po prostu pomóc nam zachować zdrowie psychiczne.

Kursy online z certyfikatem — płatne czy bezpłatne?

Edukacja i większość lepszych kursów online jest naprawdę droga, nawet tańsze opcje nie zawsze są osiągalne, szczególne, jeśli Twoja pensja nie jest wysoka, a przyszłość zawodowa jest niepewna.

Na szczęście w internecie można znaleźć, bezpłatne kursy online z certyfikatem i bez, które nie ustępują pod względem jakości płatnym kursom. Niektóre z tych kursów i szkoleń było płatne, ale wiele platform edukacyjnych zaczęło w czasie pandemii udostępniać część swojego programu nauczania za darmo i dla wszystkich, aby dać ludziom perspektywę w tych trudnych czasach.

Dlaczego certyfikaty są ważne?

Certyfikaty są dowodem pomyślnego ukończenia kursu i zdobycia określonych umiejętności. W niektórych branżach nie jest to takie ważne. Przykładowo mówi się, że certyfikaty nie są tak ważne w programowaniu, ponieważ aplikujesz i profilujesz się w swoich projektach kodowania. Nie można jednak pokazać wyników, takich jak strony internetowe, aplikacje lub oprogramowanie w każdej branży, a ze względu na umowy o zachowaniu poufności często nie jest możliwe upublicznienie niektórych projektów w aplikacji lub w sieciach profesjonalnych.

W takich przypadkach lub jeśli brakuje Ci praktycznego doświadczenia, wyraźną zaletą certyfikatów jest to, że masz coś w ręku, aby pokazać swoje umiejętności potencjalnym pracodawcom lub rekruterom.

Darmowe kursy online z certyfikatem

Jeśli jesteś w okresie przejściowym lub chcesz skoncentrować się na swojej karierze po dłuższej przerwie, certyfikat może pomóc w wykazaniu chęci do nauki i współpracy z potencjalnymi pracownikami. Nie tylko platformy edukacyjne i uczelnie, ale także znane firmy oferują teraz dużą liczbę bezpłatnych kursów online i certyfikatów dla swoich obszarów biznesowych.

Wydrukowany certyfikat daje również satysfakcję. Jest to dokument potwierdzający, że zapoznałeś się z nowym tematem i poszerzyłeś swoją wiedzę.

Kurs programowania — Harvard CS50

CS50 jest słynnym wprowadzeniem do informatyki na świecie i zapewnia bardzo solidne podstawy w podstawach programowania i informatyki na wysokim poziomie. Nie tylko początkujący programiści są entuzjastycznie nastawieni do udziału w CS50. Kurs jest popularny wśród osób ze wszystkich grup zawodowych. Jest wiele powodów, aby nauczyć się kodować.
Obecnie dostępne są zaawansowane kursy z zakresu tworzenia gier, tworzenia stron internetowych czy sztucznej inteligencji.
Dla globalnej publiczności CS50 jest oferowany na EdX. Sam kurs jest bezpłatny, płaci się wyłącznie za zweryfikowany certyfikat. Jeśli możesz obejść się bez weryfikacji, po ukończeniu kursu otrzymasz również bezpłatny certyfikat na stronie kursu Uniwersytetu Harvarda.

Zobacz także: Webinarium co to jest i dlaczego zyskuje na popularności?

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?