Tutaj jesteś

Czy masaż może wpływać pozytywnie na zdrowie?

20 czerwca 2022 Rozwój Osobisty Czy masaż może wpływać pozytywnie na zdrowie?

Masaż to doskonały sposób na zrelaksowanie całego ciała. Masaż relaksacyjny pozwala nam się odprężyć, sprawia, że nasze mięśnie stają się luźniejsze i mniej napięte. Profesjonalnie wykonany masaż może zdziałać cuda i sprawić, że nasze zmęczone ciało będzie w o wiele lepszej kondycji.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

 • Dlaczego masaż jest tak ważny dla naszego ciała
 • Jak znaleźć dobrego masażystę
 • Dlaczego warto połączyć masaż z innymi formami relaksu

Do dyspozycji mamy wiele rodzajów masażu: masaż relaksacyjny, masaż rehabilitacyjny, masaż rozluźniający, a także masaż bańką chińską. Każdy z tych masaży przeznaczony jest dla szukających odprężenia.

Masaż – dlaczego warto z niego korzystać regularnie

Regularne korzystanie z masażu pozwala nam na zadbanie o kondycję naszego ciała, rozluźnienie mięśni i przywrócenie napiętym mięśniom pełni sprawności. Regularne korzystanie z masaży relaksujących polecane jest szczególnie osobom, które regularnie siedzą za biurkiem, a ich kręgosłup jest bardzo napięty. Masaż kręgosłupa pozwala zadbać o zdrowie i zlikwidować niepotrzebne napięcia. Jednak masaż to nie tylko korzyści dla kręgosłupa i mięśni, jego pozytywny wpływ jest dużo bardziej rozległy.

Pozostałe korzyści z regularnego masażu są następujące:

 • Wzmacnia układ odpornościowy, poprzez zwiększenie aktywności białych krwinek, które przyczyniają się do zwalczania wirusów
 • Łagodzi stres, obniżając poziom kortyzolu i zwiększając poziom dopaminy i serotoniny
 • Gwarantuje widoczną poprawę kondycji skóry
 • Łagodzi bezsenność i poprawia jakość snu
 • może obniżyć ciśnienie krwi
 • zapewnia głęboki relaks i odprężenie, wycisza, uspokaja myśli
 • niektóre techniki masażu mogą wpłynąć na proces trawienia
 • redukuje blizny
 • pomaga w rozluźnieniu napiętych mięśni i obrzęków, które powodują skurcze

Jak znaleźć dobrego masażystę?

Aby masaż był korzystny dla naszego zdrowia, bardzo ważne jest jego wykonanie. Decydując się na usługę, warto skorzystać z usług sprawdzonego masażysty, który pomoże naszemu ciału, a nie przysporzy nam dodatkowych problemów. Jeżeli korzystamy z takiej usługi pierwszy raz, warto skorzystać z polecenia znajomych, którzy chodzą do masażysty regularnie. Jeżeli jednak nie mamy nikogo pod ręką, to warto skorzystać z usług w profesjonalnym gabinecie rehabilitacji, lub dużym ośrodku typu hotel SPA, czy sanatorium. Mamy wtedy gwarancję, że obsłuży nas osoba kompetentna, a my będziemy usatysfakcjonowani z masażu i stanu naszego ciała po zabiegu.

Masaż to nie wszystko

Sam masaż to nie wszystko. Często warto go połączyć z kompleksowym odpoczynkiem, na przykład wizytą w Spa, czy innym podobnym ośrodku zajmującym się kompleksowym dbaniem o stan naszego ciała i ducha. 

Dobrym pomysłem jest również połączenie takiej formy relaksu z wyjazdem wakacyjnym. Dlatego też szczególnie atrakcyjne są obiekty usługowe usytuowane w miejscowościach turystycznych. Wyjazd nad morze, nad jezioro, w góry, czy też do luksusowego hotelu za granicą sam w sobie jest doskonałym pomysłem na relaks, zarówno psychiczny jak i fizyczny. Jeśli połączymy go z zabiegami dla naszego ciała, to będziemy jeszcze bardziej usatysfakcjonowani. Spa w Międzyzdrojach (z bogatą ofertą jak na przykład Hotel Vestina), na Mazurach czy w innym miejscu, to doskonała okazja do tego, aby kompleksowo zadbać o nasze ciało, nie tylko z użyciem masażu, ale także dzięki długim spacerom, kąpielom w basenie, czy innym atrakcjom oferowanym na miejscu. To świetny sposób na odpoczynek w samotności lub w gronie rodziny, dlatego warto z niego korzystać choćby raz do roku.

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?