Budując szklarnię czy zabudowując taras, z dużym prawdopodobieństwem sięgniesz po poliwęglan dymiony, bezbarwny lub mleczny. Zakup samych płyt będzie jednak dopiero pierwszym krokiem, a do ukończenia budowy będą Ci potrzebne odpowiednie akcesoria. Czym są i do czego służą profile do poliwęglanu? Dowiedz się tego z artykułu!
Profil do poliwęglanu – co to takiego?
Profil do poliwęglanu to jedno z akcesoriów niezbędnych do tworzenia konstrukcji z płyt poliwęglanowych. Jest elementem ułatwiającym montowanie zadaszeń. Służy m.in. do połączenia dwóch płyt poliwęglanowych w jedną całość. Dopiero więc mając zakupiony poliwęglan dymiony czy mleczny oraz odpowiednie profile, można zbudować szklarnię czy zadaszenie tarasu. Co więcej, profile pomagają również uszczelnić otwarte komory w przypadku korzystania z arkuszy poliwęglanu kanalikowego. Do komór tych mogą bowiem przedostawać się zanieczyszczenia, pozostawienie ich otwartych nie jest też zbyt estetyczne. Profil do poliwęglanu to więc, podobnie jak podkładka montażowa, akcesorium w ogromnym stopniu ułatwiające pracę z płytami poliwęglanowymi.
Jakie rodzaje profili znamy?
Profile do poliwęglanu sprzedawane są w rozmaitych wariantach. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, można podzielić je m.in. ze względu na funkcję, jaką pełnią. Wyróżniamy więc profile zamykające oraz łączące. Wśród nich spotkamy też różne podtypy, np. profil do poliwęglanu przyścienny, profil łączący górny czy zamykający typu U. Inna klasyfikacja dzieli profile ze względu na materiał wykonania. Tutaj możemy spotkać się z profilami zrobionymi z samego poliwęglanu, jak też z profilami aluminiowymi. Te drugie uznawane są za rozwiązanie nieco bardziej trwałe i estetyczne. Profile mogą też oczywiście mieć różne kolory i dotyczy to zarówno tych z poliwęglanu, jak i aluminiowych.
Gdzie kupować profile oraz poliwęglan dymiony i bezbarwny?
Aby zbudowana przez nas konstrukcja wykazała odpowiednią trwałość, użyte do niej materiały muszą być dobrej jakości. Chodzi tu zarówno o sam poliwęglan dymiony, bezbarwny lub mleczny, jak i o akcesoria takie jak każdy wykorzystany profil do poliwęglanu. Warto więc uważnie wybrać źródło, w którym zaopatrujemy się w tego typu materiały. Może być to zarówno sklep budowlany działający stacjonarnie, jak i dystrybutor tworzyw sztucznych prowadzący sklep online. Najważniejsze, aby sprzedawca był sprawdzony, cieszył się dobrymi opiniami i współpracował z wysokiej klasy dostawcami. Zakupy w takim miejscu będą gwarancją otrzymania materiałów wysokiej jakości i nadających się do budowy dowolnej prawidłowo zaprojektowanej konstrukcji.