eppearance.pl

Blog tematyczny o pracy, marketingu i biznesie

Biznes

Sposoby zarządzania placówką medyczną

Sposoby zarządzania placówką medyczną

Zbyt długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, zdające się nie kończyć kolejki do gabinetów lekarskich i rosnąca frustracja zarówno przytłoczonych biurokracją lekarzy, jak i znużonych czekaniem pacjentów – to nadal codzienność w wielu placówkach medycznych. Szereg czasochłonnych czynności administracyjnych i skomplikowanych formalności to ponadto jedna z najistotniejszych przyczyn niewydolności systemu w takich instytucjach ochrony zdrowia. Jak temu zaradzić i poprawić nie tylko jakość obsługi pacjenta, ale także znacząco ułatwić codzienną pracę poszczególnym specjalistom? Rozwiązaniem okazuje się nowoczesny program do gabinetu lekarskiego. Sprawdź, jakie możliwości daje innowacyjne oprogramowanie medyczne i dowiedz się, w jaki sposób można efektywnie zarządzać placówką medyczną!

Program do gabinetu lekarskiego – nowy wymiar obsługi pacjenta

Nadmierna biurokracja częstokroć okazuje się prawdziwą udręką dla lekarzy, zwłaszcza gdy w poczekalni wciąż gromadzą się pacjenci potrzebujący kompleksowej konsultacji medycznej. Liczne czynności administracyjne, jakie musi wykonać specjalista podczas każdej wizyty, znacząco wydłużają czas owej konsultacji, a jednocześnie okazują się absolutnie niezbędne. Rzetelna dokumentacja medyczna to bowiem konieczność w każdej instytucji ochrony zdrowia, a informacje w niej zebrane służą jako swoisty drogowskaz dla lekarza, umożliwiając wdrożenie odpowiedniej diagnostyki i późniejszego leczenia. Nowoczesny program do gabinetu lekarskiego pozwala natomiast skutecznie usprawnić funkcjonowanie placówki i zmniejszyć kolejki w rejestracji bez zaniedbywania obowiązków biurokratycznych. Poniżej znajdziesz listę kilku najważniejszych funkcjonalności, jakie oferuje tego typu oprogramowanie medyczne.

Elektroniczna dokumentacja medyczna

Nowoczesne programy do gabinetu lekarskiego umożliwiają łatwe, wygodne i szybkie tworzenie oraz edytowanie dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej. Dzięki temu rozwiązaniu poszczególni lekarze zyskują:

  • łatwy dostęp do dotychczasowej historii leczenia każdego pacjenta;
  • możliwość szybkiego wystawiania e-recept, e-skierowań oraz zwolnień w postaci elektronicznej;
  • możliwość tworzenia własnych wzorów formularzy i szablonów opisów, dzięki którym mogą jeszcze sprawniej uzupełniać karty wizyty pacjentów;
  • dostęp do pomocnych słowników ICD-9 oraz ICD-10;
  • opcję załączania własnych plików (zdjęcia, kopie i skany potrzebnych dokumentów) i szybkiego wydruku lub udostępniania pacjentom ich dokumentacji w formie elektronicznej.

Wygodna e-rejestracja

Program do obsługi gabinetu lekarskiego posiada wygodny kalendarz z rozbudowanym modułem e-rejestracji. Dzięki temu pacjenci mogą w szybki i łatwy sposób rejestrować się na wizyty lekarskie do wybranych specjalistów. Całą procedurę ułatwiają dodatkowo przejrzyste formularze, podpowiedzi wolnych terminów, a także możliwość ustawiania cyklicznych zdarzeń. Bardzo przydatną funkcją okazuje się ponadto powiadomienia SMS przypominające pacjentom o nadchodzącej wizycie. Moduł e-rejestracji jest użyteczny także dla samych lekarzy, którzy mogą dodawać własne notatki do kart pacjentów.

Telemedycyna

Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się zdalne konsultacje medyczne, które w niektórych sytuacjach okazują się jedynym możliwym rozwiązaniem. Nowoczesny program do gabinetu lekarskiego umożliwia przeprowadzanie wizyt online w wygodny i zupełnie bezproblemowy sposób. Pacjenci mogą łączyć się z wybranym specjalistom poprzez wideo lub czat, a za pośrednictwem kanału online mają ponadto możliwość przesyłania i odbierania dokumentów oraz dokonywania szybkich, w pełni bezpiecznych płatności.

Wysoki poziom bezpieczeństwa danych

W przypadku konsultacji lekarskich ochrona wrażliwych danych to kwestia priorytetowa. Oprogramowanie medyczne zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa wszelkich danych za pomocą monitorowanych i nieustannie ochranianych serwerowni, do których dostęp ma jedynie personel danej placówki. Kopie zapasowe są wykonywane w czasie rzeczywistym, a następnie przechowywane w serwerowni zastępczej. Co więcej, wszystkie karty wizyt są szyfrowane i odpowiednio zabezpieczone. Pacjenci mogą mieć zatem pewność, że ich dane są w bezpiecznym miejscu.

Udostępnij