eppearance.pl

Blog tematyczny o pracy, marketingu i biznesie

Praca

Praca w Poznaniu – w jakich branżach się opłaca?

Praca w Poznaniu – w jakich branżach się opłaca?

Poznań to miasto wielu możliwości. Wraz rozwojem nowoczesnego przemysłu oraz budownictwa powstało sporo nowych miejsc pracy. Gdzie można się zatrudnić, jeśli ktoś szybko potrzebuje zajęcia zarobkowego? Możliwości jest mnóstwo. Trzeba tylko określić swoje umiejętności oraz preferencje. Praca czeka zarówno na młodszych, jak i starszych poszukiwaczy.

W jaki sposób szukać pracy w Poznaniu i Wielkopolsce?

Najpopularniejszą obecnie formą poszukiwania pracy jest oczywiście Internet. To tam można znaleźć codziennie aktualne i świeże oferty. Można szukać za pomocą lokalnych portali. Innym sposobem jest śledzenie ogłoszeń na tablicach ogłoszeniowych rozsianych po terenie całego miasta. Istnieją także agencje pracy tymczasowej, które mają swoje siedziby w Poznaniu. Można łatwo zarejestrować się w agencji, by za jej pośrednictwem otrzymywać oferty pracy. Trzeba jednak pamiętać, że agencje pobierają swoje prowizje. Jeśli dana osoba jest mieszkańcem Poznania lub przebywa na co dzień w tym mieście, może również zasięgać informacji o potencjalnej pracy drogą pantoflową.

A może by tak za zachodnią granicą?

Praca w Poznaniu lub okolicach to jedno, lecz trzeba pamiętać, iż Poznań jest miastem atrakcyjnym lokalizacyjnie. Jego usytuowanie pozwala w szybki i prosty sposób dostać się do Niemiec. Wielu rodaków wybiera pracę zarobkową za granicą, gdyż zależy im na wyższych zarobkach. Cieszącą się sporym zainteresowaniem pracą na terenie Niemiec jest opieka nad osobami starszymi, chorymi i niedołężnymi. Z Poznania można często wyjeżdżać za pracą do sąsiedniego kraju. Najistotniejsze jest wtedy kryterium dochodowe. Wykonując jakąkolwiek pracę na terenie Niemiec, obywatel Polski jest w stanie więcej zarobić niż w kraju.

Branża remontowo – budowlana

Dla mężczyzn w Poznaniu wiele ofert wiąże się z pracą fizyczną. Mogą to być prace przy remontach, wykończeniach, układaniu kostki brukowej czy na budowie. Pewien zakres prac można wykonywać tylko z odpowiednimi uprawnieniami, gdyż chodzi np. o obsługę maszyn budowlanych. Są jednak tego typu prace, gdzie można zacząć kompletnie od zera i powoli zdobywać wykształcenie w branży. Budowlanka to branża przyszłości, ponieważ ludzie zawsze będą chcieli posiadać nowe, funkcjonalne domy lub mieszkania. Praca na budowie jest ciężka i wymaga dużo siły fizycznej. Solidne nauczenie się fachu może jednak sprawić, że w przyszłości dana osoba będzie mogła działać samodzielnie.

Gastronomia i turystyka

W branży gastronomicznej zawsze poszukuje się pracowników. Występuje tam spora rotacja osób. Niektóre lokale posiadają stałą kadrę, a poszukują wyłącznie dodatkowego wsparcia w sezonie letnim. W centrum Poznania występuje cały szereg mniejszych i większych restauracji. Rozstawia się tam praktyczne ogródki piwne, które przyciągają masę ludzi. Gdy jest gorąco, okazuje się to najlepszą formą spędzania czasu. Turystyka w Poznaniu, choć nie jest on typowym miastem turystycznym, także stopniowo się rozwija. Można zatrudnić się jako osoba oprowadzająca wycieczki. Trzeba jednak dobrze znać topografię miasta oraz posiadać wiedzę historyczną o nim. W centrum Poznania jest wiele strategicznych punktów, które warto pokazać turystom na czele ze znanymi poznańskimi koziołkami, które są zdecydowanie symbolem tego miasta. Zobacz więcej na https://biznes.wprost.pl/poradnik/przedsiebiorca/10740301/pomysly-na-wlasna-firme-z-niskim-kapitalem.html.

Najlepsza praca dla studentów

Osoby, które jeszcze się uczą, są zazwyczaj uprzywilejowane na rynku pracy. Studenci chętnie zatrudniani są sezonowo. Mogą rozpocząć od roznoszenia ulotek. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, by dużo chodzić na co dzień, może przesiąść się na rower bądź skuter i zostać dostawcą jedzenia. Łatwo jest rozpocząć współpracę z firmami takimi, jak Glovo czy Uber arts. Dostawcy jedzenia mogą czasem liczyć na napiwki od zadowolonych klientów. Dobrą ofertą skierowaną do zmotoryzowanych studentów jest również praca na taksówce czy rozwożenie ludzi np. za pośrednictwem firmy Bolt. Są to niezbyt obciążające zajęcia, w których studenci z Poznania i okolic mogą zarobić na swoje kieszonkowe.

Udostępnij