eppearance.pl

Blog tematyczny o pracy, marketingu i biznesie

Finanse

Co to jest hotspot w telefonie?

Co to jest hotspot w telefonie?

Dostęp do Internetu w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważny w każdym miejscu. W przestrzeni publicznej większość osób korzysta z połączenia internetowego, jakim jest hotspot, nie wiedząc nawet, co to dokładnie jest.

Hotspot – co to jest?

Hotspot oznacza fizyczną lokalizację, w której znajduje się dostęp do Internetu. Można się z siecią połączyć przy pomocy Wi-Fi, sieci bezprzewodowej WLAN lub routera, który obsługiwany jest przez dostawcę usług internetowych. Najczęściej takie miejsca określane są, najprościej rzecz ujmując, jako połączenie Wi-Fi. Dlatego każdy na pewno wiele razy korzystał z takich połączeń, które znajdują się w coraz większej ilości miejsc w kraju. Dostępne są one w autobusach komunikacji miejskiej, pociągach, hotelach czy restauracjach. Najczęściej Internet dostępny jest za darmo i nie ma ustalonego limitu danych. Choć jeszcze zdarzają się miejsca, które wymagają uiszczenia opłaty.

Hotspot w telefonie

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w telefonie jest także Hotspot. Co to jest Hotspot w telefonie? Każdy nowoczesny smartfon wyposażony jest w funkcję, dzięki której można udostępnić Internet innym urządzeniom znajdującym się w pobliżu. Jest to doskonałe rozwiązanie, które nawet czasami w domowych warunkach może się przydać, gdy Internet sieciowy zostanie z pewnych względów wyłączony na jakiś czas. Bardzo ważne jest to, aby zabezpieczyć takie połączenie hasłem, aby niepowołane osoby nie korzystały z niego. Przy pomocy Hotspotu w telefonie można także stworzyć lokalną sieć, dzięki której znacznie szybciej będzie można przesyłać dane pomiędzy różnymi urządzeniami posiadającymi odbiornik Wi-Fi.

Hotspot – jak włączyć w telefonie z systemem Android?

Uruchomić Hotspot w telefonie można poprzez zakładkę „Ustawienia”. Wchodząc tam, należy znaleźć opcję „Połączenia”, a następnie „Sieć”. W zależności od modelu telefonu mogą być inaczej nazwane funkcje udostępnienia Internetu. Najczęściej należy wejść w funkcję „Router Wi-Fi” lub „Hotspot Wi-Fi”. Włączając tę funkcję, trzeba na początku ustawić nazwę sieci oraz zabezpieczyć dostęp hasłem. Po włączeniu każda osoba mająca urządzenie z odbiornikiem Wi-Fi będzie mogła korzystać z Internetu, jeśli oczywiście dostanie hasło. Nie należy ustawiać zbyt łatwego hasła ani, co gorsza pomijać tego kroku. Bardzo często wiele modeli telefonów posiada opcję włączenia routera Wi-Fi poprzez szybki pasek dostępu znajdujący się na górze panelu. Warto pamiętać, że im więcej osób korzysta z takiego połączenia, tym transfer jest słabszy.

Udostępnij