Tutaj jesteś

Najpopularniejsze rozwiązania służące do przechowywania danych w chmurze

21 lipca 2023 Biznes rozwiązania służące do przechowywania danych w chmurze

To, w jaki sposób przechowujemy dane podczas korzystania z chmury publicznej, jest kwestią niezwykle istotną. Liczba dostępnych możliwości jest bardzo zróżnicowana, zatem każdy bez trudu znajdzie takie rozwiązanie, które w pełni odpowiada jego potrzebom. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze rozwiązania służące do przechowywania danych w chmurze.

Przechowywanie danych w chmurze – najważniejsze informacje

Aby dane w chmurze mogły być przechowywane zgodnie z naszymi potrzebami, trzeba wybrać odpowiednie rozwiązanie. Na rynku istnieją m.in. specjalne programy dedykowane do przechowywania kopii zapasowych, wolumenów, obiektów oraz instancji Public Cloud.

Nie brakuje też programów przeznaczonych do długoterminowej archiwizacji. Każde nowoczesne oprogramowanie dedykowane do przechowywania danych z chmury cechuje się sporą wydajnością, wysokimi standardami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych. Dodatkowo, w przypadku jakichkolwiek problemów, dane z łatwością można odzyskać, co stanowi niewątpliwie ogromny atut. 

Object Storage

Jednym z najbardziej znanych rozwiązań w tym zakresie jest Object Storage. Wspomniane oprogramowanie służy do przechowywania danych w ilościach nielimitowanych, co jest ogromną zaletą. Dodatkowo, system jest odporny na awarie i w pełni skalowalny.

Wszystkie dane w ramach Object Storage są przechowywane na jednym bądź kilku serwerach, a ich rozmiar pozwala na przechowywanie terabajtów bądź nawet petabajtów danych. Podmioty, które decydują się na skorzystanie z tego rozwiązania, mogą znacząco zoptymalizować ponoszone koszty operacyjne.

Block Storage 

Jest to oprogramowanie, dzięki któremu można przechowywać dane na dyskach podłączonych do instancji blokowych na macierzach pamięci masowej. Dane są rozdzielane na dyskach niezależnych od maszyny. To sprawia, że możliwe jest kontrolowanie przestrzeni oraz dodawanie dysków zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami. 

Block Storage jest bezpiecznym i trwałym systemem przestrzeni dyskowej – gwarantuje on potrójną replikację danych. Ponadto zapewniona jest możliwość przechwytywania wolumenów Block Storage z wykorzystaniem Volume Snapshot. 

Materiał zewnętrzny

odnawialne źródło energii

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?