Tutaj jesteś

Gdzie szukać pracy, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań?

28 grudnia 2021 Praca gdzie szukać pracy

Poszukiwania pracy to według wielu Polaków stresujący moment, który jest znacznie bardziej obciążający niż rozpoczęcie pracy w nowej firmie. Mnogość niepewnych ogłoszeń, brak pracy zgodnej z wykształceniem danej osoby sprawiają, że wielu Polaków poddaje się w swoich poszukiwaniach i zgłasza do urzędu pracy. Aby jednak próby znalezienia dobrego stanowiska zakończyły się sukcesem, warto skorzystać z porad, które podpowiedzą kandydatom, gdzie szukać pracy i jak się do tego przygotować?

Jak rozpocząć przygotowania do szukania pracy?

Przed przystąpieniem do przeglądania dostępnych ofert pracy warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jakiej pracy szukam i jakie oferty mogą mnie zainteresować? Dzięki precyzyjnemu określeniu swoich oczekiwań kandydat będzie mógł dokonać wstępnej selekcji ogłoszeń, np. jeśli szuka pracy na stałe, odrzuci oferty pracy tymczasowej, sezonowej, lub takie ogłoszenia, które proponują pracę na umowę zlecenie. Po wstępnej selekcji i wyborze najciekawszych ofert poszukujący powinien możliwie szybko na nie odpowiedzieć. Warto podkreślić, że godne zaufania ogłoszenia znikają z serwisów najszybciej. Aby zrobić dobre wrażenie na osobie rekrutującej lub potencjalnym szefie, warto dołożyć wszelkich starań, by CV było dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Dobre curriculum vitae powinno zawierać dane osobowe i kontaktowe kandydata, jego zdjęcie, informacje dotyczące wykształcenia, ukończonych kursów, certyfikatów, opis wcześniejszych doświadczeń zawodowych (zwłaszcza dwóch ostatnich stanowisk pracy) oraz cele zawodowe. Tak przygotowane CV ma szansę zachęcić firmę do nawiązania współpracy z kandydatem.

Sprawdź też, jak poprawić swój list motywacyjny

Gdzie szukać pracy?

Najwygodniejszym i często najefektywniejszym sposobem na znalezienie pracy jest codzienne przeglądanie serwisów internetowych, w których pracodawcy zamieszczają ogłoszenia o wolnych posadach. Dzięki nieograniczonemu miejscu w przestrzeni internetowej wiele ogłoszeń opisanych jest w bardzo szczegółowy sposób, przez co kandydaci od razu zapoznają się ze specyfiką danej pracy i wiedzą, czy jest to stanowisko, na którym doskonale się odnajdą. Do najpopularniejszych serwisów tego rodzaju należą: pracuj.pl, gazetapraca.pl, aplikuj.pl, jooble.org oraz olx.pl. Pomocnym narzędziem w znalezieniu pracy mogą okazać się również portale społecznościowe zrzeszające specjalistów oraz ułatwiające nawiązywanie kontaktów biznesowych. Dzięki kontu na takim serwisie kandydaci są widoczni dla potencjalnych pracodawców i rekruterów. Możliwość budowania sieci kontaktów i powiązań z różnymi branżami sprawia, że oferta pracy może zostać złożona i przygotowana bezpośrednio pod profil kandydata. Osoby, które mimo wiedzy na temat gdzie szukać pracy pozostają bezrobotne, mogą skorzystać z pomocy Urzędu Pracy. Po zarejestrowaniu się będą oni otrzymywać oferty składane przez pracodawców. Warto jednak podkreślić, że wiele propozycji może nie być wystarczająco satysfakcjonująca dla osób poszukujących pracy.

Wiedząc gdzie szukać pracy, zadanie to może okazać się łatwe w realizacji i szybko zakończyć się sukcesem. Regularne odwiedzanie portali z ogłoszeniami oraz założenie konta na biznesowym portalu społecznościowym pomoże nie tylko zdobyć pracę marzeń, ale również nawiązać ważne kontakty, które mogą okazać się pomocne w przyszłości.

Zobacz: Grafik komputerowy praca warta uwagi

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?