Tutaj jesteś

Fakturowanie online – na czym polega i ile kosztuje?

24 grudnia 2021 Finanse fakturowanie online


Wystawianie faktur jest jedną z podstawowych czynności prowadzonych przez przedsiębiorców. Obecnie można przygotowywać je także za pośrednictwem internetu. Na czym polega fakturowanie online?

Czym jest fakturowanie online?

Termin fakturowania online odnosi się do internetowych programów przeznaczonych do wystawiania faktur. Nie wymagają one instalacji na dysku i po to, by z nich skorzystać, wystarczy tylko komputer, tablet lub smartfon i dostęp do internetu.

Obecnie fakturowanie online jest bardzo popularne, ponieważ pozwala przedsiębiorcom na proste, szybkie i wygodne przygotowywanie różnych typów faktur. Umożliwiają one także stworzenie bazy danych produktów i partnerów biznesowych, co znacznie ułatwia prowadzenie biznesu.

Wiele programów jest również bezpłatnych, natomiast te odpłatne mają przystępne ceny, co również jest atutem fakturowania online.

Jakie faktury można wystawiać przez internet?

Za pomocą programów do fakturowania online można wystawiać różne typy faktur i innych dokumentów, na przykład:
– Faktury VAT,
– Korekty faktur,
– Faktury proforma,
– Faktury VAT marża,
– Paragony i rachunki,
– Faktury w różnych walutach i językach,
– Faktury zaliczkowe i faktury końcowe.

Jak wystawiać faktury online?

Wystawienie faktury przez internet za pomocą programu do fakturowania online jest bardzo proste i nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności.

Aby rozpocząć fakturowanie online, należy założyć swoje konto w wybranym serwisie, wybrać rodzaj faktury, a następnie ją wypisać. W przypadku baz danych można wybrać je z bazy.

Gotowa faktura może być przekazana do odbiorcy jako e-faktura lub można ją wydrukować.

Kiedy warto korzystać z fakturowania online?

Programy pozwalające na fakturowanie online związane są z licznymi korzyściami, dlatego obecnie używa ich wiele firm.

Programy tego typu najczęściej używane są przez mikro i małe firmy, w których fakturowaniem zajmuje się sam przedsiębiorca. Pozwalają one wtedy na łatwe prowadzenie codziennych czynności, by oszczędzać czas i redukować ryzyko błędów.

Programy do faktur online – co wybrać?

Obecnie fakturowanie online możliwe jest przy pomocy wielu programów. Jak wybrać najlepsze oprogramowanie do wystawiania faktur przez internet?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na funkcje oferowane przez program oraz na koszty związane z jego użytkowaniem. Warto także zapoznać się z opiniami wystawianymi przez użytkowników oprogramowania.

Wiele programów pozwala na skorzystanie z nich za darmo przez określony czas, co również umożliwia sprawdzenie ich funkcjonalności we własnym zakresie.

Ile kosztuje fakturowanie online?

Koszty związane z fakturowaniem online zależne są od wybranego oprogramowania. Najczęściej programy oferują dostęp w kilku wariantach, które obejmują określone funkcjonalności.

Darmowe korzystanie z programów do fakturowania przez internet możliwe jest w ograniczonym zakresie – można wtedy wystawić tylko parę faktur miesięcznie przez jednego użytkownika.

Płatne warianty oferują nielimitowany dostęp do funkcji. Koszty wynoszą najczęściej od około 8 do 50 złotych miesięcznie.

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?