eppearance.pl

Blog tematyczny o pracy, marketingu i biznesie

Biznes

Współpraca z agencją: dobre rozwiązanie dla opiekunki w Niemczech?

Współpraca z agencją: dobre rozwiązanie dla opiekunki w Niemczech?

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu pracy w niemieckiej opiece czasami jest trudne. Jeśli wyjeżdżasz po raz pierwszy, może towarzyszyć Ci wiele obaw i dylematów. Wśród początkujących opiekunów wciąż jeszcze panuje przekonanie, że praca „na czarno” pod wieloma względami jest lepsza od współpracy z agencją. Niestety, jak pokazuje doświadczenie wielu pracowników opieki, to mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Przekonaj się, dlaczego wybór profesjonalnej agencji zatrudniających opiekunki jest dobrym rozwiązaniem.

Praca opiekunki w Niemczech zyskuje na popularności

Liczba ludzi wyjeżdżających za granicę w celach zarobkowych stale rośnie. Nie trzeba już jednak przeprowadzać się na stałe do obcego kraju, żeby dobrze zarobić. Opieka w Niemczech może być bowiem sposobem na sezonowe podreperowanie budżetu. Niektórzy opiekunowie zajmują się swoimi podopiecznymi przez dłuższy czas, ale co kilka lub kilkanaście tygodni zjeżdżają do Polski. Dlaczego Niemcy? Przede wszystkim ze względu na wysokie zarobki, względnie szybki dojazd do miejsca zatrudnienia oraz na duży wybór ciekawych ofert pracy. Znaczenie ma także fakt, że polscy opiekunowie są cenieni przez naszych zachodnich sąsiadów.

Czy opiekunka w Niemczech musi mieć specjalne kwalifikacje? Tak – ale dużo bardziej właściwe jest tu określenie „predyspozycje”. Oczywiście doświadczenie oraz umiejętności są ważne i bez nich opiekunce będzie dużo trudniej znaleźć pracę. Dobrze jest więc skorzystać z ofert kursów branżowych i językowych oferowanych przez Veritas. Mimo wszystko jednak agencje oraz rodziny seniorów największą wagę przywiązują do cech charakteru. W zawodzie opiekuna przyda się duża doza empatii i cierpliwości, a także asertywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Zalety pracy w niemieckiej opiece przez agencję

W trakcie poszukiwań pracy natkniesz się zapewne na różne ogłoszenia. Niektóre będą pochodzić od firm, inne od osób prywatnych. Na te drugie trzeba szczególnie uważać. Zdarza się bowiem, że prywatni pracodawcy nie podpisują umów, a zatem nie chroni Cię prawo pracy. I chociaż taki proceder jest nielegalny, to wciąż można go spotkać w Internecie. Nieuczciwi pracodawcy próbują skusić kandydatów różnymi profitami, więc warto pamiętać, że tego typu praca to duże ryzyko. Lepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z renomowaną agencją. Co zyskasz?

Bezpieczeństwo i komfort psychiczny: masz nie tylko legalną, zgodną z polskim i niemieckim prawem umowę, ale też pomoc w załatwieniu formalności i możliwość kontaktu z koordynatorem. Jesteś zabezpieczony przed ewentualnymi zmianami warunków, a w razie napotkania problemów otrzymasz pomoc.

Wsparcie w poruszaniu się po niemieckim rynku pracy: bariera językowa i nieznajomość prawa pracy może mieć daleko idące konsekwencje. Pracownicy agencji mają jednak wiedzę na ten temat i na bieżąco aktualizują informacje o przepisach prawnych czy o wysokości wynagrodzenia.

Opłacone składki emerytalne i zdrowotne: legalna współpraca z agencją to nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie. To też pewność, że co miesiąc będziesz mieć odprowadzane składki ubezpieczeniowe. Pamiętaj: czas, który przepracujesz za granicą, liczy się do stażu pracy – dlatego masz prawo otrzymać za niego emeryturę.

Współpraca opiekunki z agencją się opłaca

Nawiązanie współpracy z agencją zapewni Ci legalną umowę, pomoc w załatwieniu formalności, organizację przejazdu i wsparcie na każdym etapie trwania zlecenia. Koordynator podsunie Ci też oferty pracy najlepiej dopasowane do Twoich oczekiwań. Znajdź legalną pracę w opiece w Niemczech i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Udostępnij