Tutaj jesteś

Usługi w chmurze

28 września 2022 Internet Usługi w chmurze

Internet zapewnił szerokie możliwości działania w zakresie oprogramowania. Usługi sieciowe typu chmura, które pozwalają na korzystanie z zasobów zewnętrznych serwerów to potężne narzędzie zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i przedsiębiorstw. Co można zyskać dzięki rozwiązaniom chmurowym?

Czym jest chmura?

Chmura obliczeniowa udostępnia użytkownikom infrastrukturę za pośrednictwem serwerów należących do usługodawcy. Mogą oni tworzyć i przechować na niej pliki i aplikacje, a dostęp jest możliwy poprzez sieć. Korzystają zarówno z przestrzeni dyskowej, jak i mocy obliczeniowej oraz aplikacji. W zależności od rodzaju użytkownicy posiadają różny zakres dostępu do chmury. Zasadniczo wyróżnia się też 3 typy usługi:

 • chmura publiczna – usługodawca udostępnia moc obliczeniową i przestrzeń dyskową serwerów wielu klientom równocześnie. Jest to rozwiązanie tanie oraz względnie bezpieczne,
 • chmura prywatna – udostępniana infrastruktura jest przeznaczona tylko dla jednego klienta. Generuje to wyższe koszty, ale gwarantuje wysoką jakość zabezpieczeń,
 • chmura hybrydowa – połączenie rozwiązań publicznych i prywatnych dające dużą elastyczność działania.

W Global Logic udostępniamy klientom wszystkie trzy możliwości.

Zalety usług w chmurze

Korzystanie z chmury niesie ze sobą liczne korzyści. Pozwalają one na usprawnienie sposobu komunikacji przedsiębiorstw. To rozwiązanie elastyczne, bezpieczne i umożliwiające kontrolę jakości. Całą infrastrukturę nadzoruje dostawca usługi i nie wymaga ona zaangażowania użytkownika. Obecnie wyróżnia się trzy modele usługowe:

 • IaaS (Infrastructure as a Service) – zawartość dostarczonej infrastruktury (działanie oprogramowania, aplikacji i przestrzeni dyskowej) jest obsługiwana w całości przez kontrahenta.
 • PaaS (Product as a Service) – z dostępem do środowiska programistycznego, możliwością tworzenia aplikacji i zarządzania nimi,
 • SaaS (Software as a Service) – dostęp do konkretnej usługi działającej online. Za całość obsługi infrastruktury odpowiada dostawca usługi.

Usługi w chmurze dla kontrahentów

Global Logic dostarczamy nowoczesne rozwiązania w zakresie chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych. Dzięki naszym zespołom projektantów i inżynierów świadczymy też usługi zarządzania i projektowania systemów (DevOps). Dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów i mamy duże doświadczenie w pracy z apikacjami używającymi kontenerów danych i mikrousług.  Nasza oferta obejmuje też takie zagadnienia, jak:

 • sieci programowalne (SDN),
 • wizualizacja usług sieciowych,
 • bezpieczeństwo danych w chmurze,
 • projektowanie topologii chmur,
 • migracja aplikacji lub całych centrów obliczeniowych do chmur,
 • projektowanie gotowych systemów.

Działamy kompleksowo i przy użyciu najwyżej jakości narzędzi realizujemy procesy od planowania strategicznego po proces technicznej implementacji zaplanowanej architektury. Zapraszamy do współpracy!

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?