Tutaj jesteś

Płytki drewnopodobne – co musisz wiedzieć

2 listopada 2022 Praca Płytki drewnopodobne


Płytki drewnopodobne są świetnym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wymagających klientów. Są one sprawdzoną opcją w nowej formie. Mogą być stosowane w kuchni i łazience, na podłodze czy ścianie. Dodatkowo są wytrzymałe i trwałe. Niektóre z modeli są tak starannie wykonane, że trudno jest zidentyfikować czy jest to drewno naturalne czy nie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie płytki drewnopodobne będą najlepsze dla ciebie
  • czym są płytki imitujące drewno
  • z czym łączyć płytki drewnopodobne
  • co trzeba pamiętać przy zakupie kafelków 
  • jakie są zalety płytek drewnopodobnych

Jakie płytki drewnopodobne będą najlepsze dla ciebie?

Ten typ płytek wygląda bardzo ładnie na podłodze w salonie, kuchni oraz łazience. Jednocześnie zachowują one elegancki wygląd. Wybierając pokrycie podłogi weź pod uwagę różnorodność rozmiarów dostępnych w sklepach internetowych czy stacjonarnych.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są płytki panelopodobne, ponieważ są uniwersalne. Ponadto są one uniwersalne i nadają się zarówno na podłogę jak i na ścianę. Bardzo popularnym wzorem obecnie jest tzw. jodła francuska. Na stronie https://kaflando.pl/kategoria-produktu/plytki-podlogowe/ znajdziesz wiele klasycznych jak i nowoczesnych wzorów. W ofercie możesz znaleźć także różne płyty i kafelki.

Płytki imitujące drewno

Stanowią świetne rozwiązanie na pokrycie schodów. Stopnice drewnopodobne pozwalają na zachowanie kolorystyki schodów. W taki sposób łączą się one w jedną całość z wybranym pokryciem podłogi. Wiele firm oferuje szeroki wybór barw, kształtów czy rozmiarów. Umożliwia to nam dopasowanie kafli drewnopodobnych do wystroju naszego pomieszczenia.

Z czym łączyć płytki drewnopodobne?

W tym pomogą ci różnego rodzaju inspiracje, które czekają na ciebie np. w sieci. Bardzo często drewnopodobne płytki są łączone z bielą, nie tylko jako monokolor. Estetycznie wyglądają też w połączeniu z płytami marmuru podobnymi. W takim połączeniu najczęściej są używanie w łazienkach. Gres drewnopodobny prezentuje się świetnie z płytkami w kolorze szarym, o wzorach kamienia czy betonu.

Co trzeba pamiętać przy zakupie kafelków drewnopodobnych?

Przed zakupem płytek imitujących drewno musimy wiedzieć w jakim pomieszczeniu je umieścimy. Gresy czy płytki panelowe ze względu na swoją nasiąkliwość, sprawdzają się świetnie w łazience czy innych strefach mieszkania gdzie jest podwyższona wilgoć. Glazura drewnopodobna jest mniej wytrzymała, więc głównie stosuje się ją jako pokrycie ściany.

Płytki drewnopodobne – jakie są ich zalety?

Zalet jest bardzo dużo, jedna z nich jest wygląd. Inne najważniejsze to wytrzymałość i brak konieczności konserwacji. Dobrej jakości płytki imitujące drewno, do złudzenia przypominają drewno naturalne. Jednak w przeciwieństwie do prawdziwego drewna są wytrzymalsze, nie chłoną wody i nie trzeba przeprowadzać regularnych impregnacji. Zobacz więcej na https://kaflando.pl/

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?