eppearance.pl

Blog tematyczny o pracy, marketingu i biznesie

Biznes

Na czym polega finansowanie faktur i kiedy się sprawdza?

Na czym polega finansowanie faktur i kiedy się sprawdza?

Nie chcesz czekać 14-60 dni, aż kontrahent opłaci fakturę – potrzebujesz pieniędzy teraz? Pomyśl o finansowaniu faktur w PragmaGO i otrzymaj gotówkę nawet w 2 godziny. Na czym dokładnie polega ta opcja, kiedy się przydaje i kto może z niej skorzystać? Przeczytaj artykuł!

Na czym polega finansowanie faktur?

Wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności? Potrzebujesz szybko środków, np. na bieżące wydatki, opłacenie pensji pracowników czy zakup towarów w atrakcyjnej cenie? Wcale nie musisz czekać np. 30 dni, aż Twój kontrahent opłaci fakturę i przeleje Ci pieniądze. Możesz sprzedać fakturę PragmaGO i uzyskać gotówkę nawet w 2 godziny. Na tym właśnie polega finansowanie faktur. Gdy nadejdzie termin spłaty, odbiorca nie przeleje środków Tobie, a na konto PragmaGO.

Dzięki temu niemal natychmiastowo zyskasz dostęp do pieniędzy i pożegnasz zatory płatnicze. Zachowanie płynności finansowej to jeden z kluczowych czynników, by firma mogła się szybko rozwijać!

Czym to rozwiązanie różni się od faktoringu? Finansowanie faktur jest dla Ciebie, jeśli chcesz skorzystać z takiej opcji od czasu do czasu. Jeżeli masz natomiast stałych klientów i chcesz mieć regularny dostęp do gotówki, wybierz faktoring z umową.

Kiedy można skorzystać z finansowania faktur?

W PragmaGO nie ma ograniczeń – usługa jest dostępna dla praktycznie wszystkich przedsiębiorców, wystarczy złożyć wniosek online. Chętnie korzystają z niej zarówno doświadczeni przedsiębiorcy, jak i nowe firmy czy start-upy. Dodatkowo nie ma żadnego znaczenia, jak duża jest firma, czy zatrudniasz pracowników i w jakiej branży działasz. 

Co jeszcze warto wiedzieć? Wystarczy, by faktura była minimum 7 dni przed terminem płatności. Standardowy limit finansowania faktur w PragmaGO wynosi 250 tys. złotych. Od początku znasz całkowity koszt usługi, który zależy od takich czynników jak ocena firmy, wysokość zobowiązania czy okres finansowania.

Jak skorzystać z finansowania faktur?

Proces jest ekspresowy i nie wymaga podpisywania papierowej umowy czy wizyty w biurze. Dzięki temu oszczędzasz sporo czasu. Jak krok po kroku skorzystać z finansowania faktur?

1. Wypełnij wniosek na stronie internetowej, załączając m.in. fakturę, którą chcesz sfinansować (dzięki temu wiele danych uzupełni się automatycznie).

2. Potwierdź swoją tożsamość poprzez Kontomatik lub bezpiecznym przelewem na 1 zł.

3. Poczekaj na weryfikację, która odbywa się ekspresowo – mailowo otrzymasz warunki, które wystarczy zaakceptować SMS-em.

4. Uzyskaj pieniądze w 2 godziny od momentu, gdy odbiorca faktury (Twój kontrahent) potwierdzi fakturę.

Cały proces odbywa się internetowo, a wypełnienie wniosku trwa zaledwie kilka minut. Formularz jest prosty i bardzo intuicyjny – poprowadzi Cię krok po kroku.

Zastanawiasz się, czy finansowanie faktur jest dla Ciebie? Masz pytania lub chcesz poznać więcej szczegółów? Poczytaj na stronie PragmaGO, na czym dokładnie polega ta usługa: https://pragmago.pl/finansowanie-faktur/

Udostępnij