eppearance.pl

Blog tematyczny o pracy, marketingu i biznesie

Biznes

Mieszkanie w Łodzi- czy warto?

Mieszkanie w Łodzi- czy warto?

Łódź to miasto położone w centralnej Polsce. Jest to jedno z największych miast w kraju i liczy 670 642 mieszkańców. Łódź nazywana jest także „polskim Manchesterem”, ponieważ kiedyś była ważnym ośrodkiem włókienniczym Europy. Łódź była niegdyś jednym z najbogatszych miast w kraju, co zapewniło jej bogactwo zabytków kultury i historii, imponującą architekturę i światowej klasy galerie. Jest to miasto niebanalne, które potrafi zaskoczyć człowieka- stare fabryki przerobione na restauracje i kawiarnie, czy ciekawe zaułki pełne uroku.

W ostatnich latach Łódź stała się atrakcyjną destynacją dla osób poszukujących nowych mieszkań. W mieście mieści się wiele nowych bloków i osiedli mieszkaniowych, z których część jest jeszcze w budowie. Deweloperzy przejęli miasto takim, jakim było, opuszczone domy i magazyny zamieniono w modne lofty i mieszkania, zakłady włókiennicze zamieniono w piękne dzielnice pełne barów i restauracji. Pomimo rosnących cen nieruchomości Łódź pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych polskich miast dla osób chcących kupić mieszkanie dla własnego użytku bądź na wynajem. Miasto oferuje potencjalnym inwestorom z całej Polski stosunkowo niskie ceny nieruchomości.

Rynek mieszkaniowy w Łodzi

Polska posiada jeden z najniższych współczynników ilości mieszkań na tysiąc mieszkańców. Jesteśmy o prawie 100 jednostek poniżej średniej unijnej.

W Łodzi, na 1000 mieszkańców przypada 549 mieszkań, a na jedną osobę 30 mkw. Średnia cena mieszkania to z kolei 8 tys. 839 zł. W porównaniu z rokiem poprzednim zarówno współczynnik liczby mieszkań jak i powierzchni lokali mieszkalnych znacząco się poprawiła. Natomiast analiza cen mieszkań wykazała, że cena budynków w stanie deweloperskim jest znacznie mniejsza od tych, które pochodzą z drugiej ręki. W biegłym roku Łódź była jedynym dużym miastem, w którym odnotowano wzrost podaży nowych mieszkań, wzrosła też ich sprzedaż. Rosnąca atrakcyjność inwestycyjna Łodzi znajduje odzwierciedlenie w dobrych wynikach rynku nieruchomości w mieście.

Szukając nowego mieszkania w Łodzi warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Duda Development. dokładnie na projekt nowe mieszkania łódź — Diasfera.

Nowe mieszkania łódź — Diasfera

Nowe mieszkania łódź — Diasfera to nowy projekt mieszkaniowy, który został niedawno uruchomiony przez spółkę- pierwszy raz poza Poznaniem, gdzie znajduje się siedziba firmy. Apartamenty oferują to, co najlepsze z obu światów, miejskie życie ze wszystkimi udogodnieniami bycia blisko natury. Budynek znajduje się w świetnej lokalizacji na zbiegu ulic Targowej oraz Kilińskiego, blisko centrum miasta i w odległości kilku minut od takich miejsc jak: Szkoła Filmowa, Galeria Łódzka, czy deptak Piotrkowska.

Budynek Diasfery łączy w sobie klasyczność łódzkiej kamienicy i nowoczesne podejście firmy. Elewacja została zaprojektowana tak, aby płynnie komponowała się z otaczającą ją historyczną i nową zabudową. Stonowana, elegancka kolorystyka nadaje budynkowi ponadczasowy charakter i styl, który wyróżnia go na tle konkurencyjnych projektów.

Wszystkie mieszkania w projekcie nowe mieszkania łódź zostały zaprojektowane z myślą o komforcie. Mają duże okna, które zapewniają mnóstwo naturalnego światła, dając poczucie przestronności i ciągłości. Wysokie sufity sprawiają, że pokoje są przestronne i otwarte. W zależności od potrzeb w ofercie są mieszkania 1-3 pokojowe o metrażu od 25 do 150 m2. Do każdego z apartamentów przypisane jest miejsce parkingowe w garażu podziemnym.

Jeśli zainteresował cię projekt nowe mieszkania łódź — Diasfera, właśnie rozpoczął się II etap sprzedaży mieszkań. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://dudadevelopment.pl/.

Udostępnij