eppearance.pl

Blog tematyczny o pracy, marketingu i biznesie

Biznes

Jak działa importer z Chin?

Jak działa importer z Chin?

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się importer z Chin. Przez wiele lat panowało błędne przekonanie, że produkty z Chin są niskiej jakości. Większość osób nie była zainteresowana kupnem produktu oznaczonego jako made in China. Warto mieć jednak świadomość, że z tego kraju pochodzi obecnie praktycznie każdy produkt. Nie ma znaczenia, czy jest to towar z tak zwanej sieciówki, czy też luksusowego i drogiego sklepu.

Czy warto importować z Chin?

Produkty importowane z Chin coraz częściej znajdują się w ofercie polskich firm. W tym artykule wyjaśnimy, jak wygląda import z Chin, a także podpowiemy, jak się do tego przygotować. Przede wszystkim trzeba sprawdzić popyt na rynku, żeby wiedzieć co importować. Chodzi głównie o to, żeby dowiedzieć się, które towary są najbardziej opłacalne.

Warto mieć na uwadze, że Chińczycy potrafią wytwarzać z tanich komponentów bardzo dobre produkty. Dlatego podstawą jest szczegółowy research, a dopiero potem można zacząć działać. Importer musi zrozumieć, że producent chiński może stworzyć produkt zarówno niskiej, jak i dobrej jakości. Im niższa cena produktu, tym niższa jakość. Sprzęty RTV i AGD są najczęściej importowane. Są to głównie tablety oraz smartfony, czyli szeroko pojęta elektronika.

Można śmiało powiedzieć, że Chiny są czołowym producentem wyżej wymienionych urządzeń. Telefony komórkowe to jednak nie wszystko, ponieważ dosyć często importuje się także kamerki samochodowe, głośniki, słuchawki oraz inteligentne opaski sportowe. Drobne akcesoria, czyli kable i zasilacze także się opłaca sprowadzać.

Zalety importu z Chin

Warto podkreślić, że w Chinach są bardzo niskie podatki, dzięki czemu koszty produkcji również są niewysokie. Z Chin najlepiej sprowadzać rzeczy, które w Polsce nie są masowo produkowane. Nie opłaca się za to importować produktów drewnianych, ponieważ nie brakuje ich w naszym kraju.

Należy pamiętać, że dla wielu sieciówek na całym świecie ubrania są szyte w Chinach. U nas mogą one kosztować nawet kilkaset złotych, natomiast w państwie producenta są warte maksymalnie kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Chińskie ubrania w przystępnej cenie są oferowane przez coraz większą liczbę sklepów internetowych. Ubrania to jednak nie wszystko, ponieważ z Chin sprowadza się także akcesoria, dodatki oraz obuwie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że bardzo tania w Chinach jest odzież z branży erotycznej.

Od dłuższego czasu chiński rynek uznawany jest za najszybciej rozwijającą się gospodarkę na świecie. Nikogo raczej nie powinno to dziwić, ponieważ Chiny produkują ogromną ilość rzeczy. W ten sposób zaspokajają nie tylko wewnętrzny rynek, ale eksportują wiele rzeczy na Zachód. Osoby, które importują towary z Chin muszą pamiętać o przepisach celno-podatkowych. Przepisy obowiązują zarówno partnera biznesowego, jak i importera. Bez wątpienia świetnym pomysłem na biznes jest import towarów z Chin. Chiny to państwo o bardzo sprzyjających warunkach produkcyjnych. Świadczą o tym przede wszystkim konkurencyjne ceny, silny system prawny oraz niewielka biurokracja.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.discolm.pl/

Udostępnij