Tutaj jesteś

Dlaczego warto długoterminowo inwestować w akcje?

25 października 2022 Finanse akcje

Długoterminowe inwestowanie w akcje to forma inwestycji, na którą decyduje się coraz więcej osób. Na czym to polega? Co przemawia za długoterminowym inwestowaniem w akcje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega długoterminowe inwestowanie w akcje?

Długoterminowe inwestowanie w akcje to jedna z najpopularniejszych strategii gry na giełdzie, która polega na zakupie akcji emitowanych przez spółki akcyjne lub komandytowo-akcyjne z perspektywą wzrostu ich wartości w długi okresie. Horyzont czasowy pozostaje w tym przypadku bliżej nieokreślony, a długoterminowe inwestowanie w akcje może być realizowane np. z myślą o emeryturze, czy studiach dzieci. W efekcie inwestor nie musi na bieżąco śledzić notowań giełdowych, a analizy swojego portfela oraz ewentualnych zmian w jego składzie dokonuje co kilka miesięcy (np. raz na kwartał). W wielu przypadkach może liczyć również na wypłatę ewentualnej dywidendy, która powiększa stopę zwrotu uzyskiwaną na danej inwestycji.

Długoterminowe inwestowanie w akcje – jak kupić papiery wartościowe?

Długoterminowe inwestowanie w akcje to strategia, którą wykorzystuje coraz więcej inwestorów. Warto więc podkreślić, że od strony technicznej nie różni się ona niczym od spekulacji, ponieważ zakup akcji również w tym przypadku wymaga posiadania konta maklerskiego. Otwiera się je u brokera, który pełni w tym przypadku rolę pośrednika pomiędzy giełdą, a inwestorem. Obecnie brokerze działają w Internecie, co pozwala w wygodny sposób kupować akcje online. Po otwarciu rachunku maklerskiego wystarcza bowiem jedynie go zasilić, co daje możliwość zakupu pierwszych akcji. Szczegółowe informacje w tym zakresie można znaleźć w artykule opisującym mechanizmy gry na giełdzie.

Dlaczego warto długoterminowo inwestować w akcje?

Za długoterminowym inwestowaniem w akcje przemawia wiele argumentów, co sprawia, że popularność tej strategii systematycznie rośnie. Do zalet należy zaliczyć przede wszystkim:

– możliwość ochrony kapitału przed inflacją – długoterminowe inwestowanie w akcje pozwala uzyskać znacznie wyższą stopę zwrotu niż depozyty bankowe;

– brak konieczności ciągłego śledzenia notowań giełdowych – inwestowanie w akcje w długoterminowej perspektywie nie wymaga ciągłego śledzenia notowań, co wynika z faktu, że analiza portfela przeprowadzana jest z reguły raz na kilka miesięcy;

– możliwość uzyskania dywidendy – wiele spółek wypłaca inwestorom dywidendy, które w efekcie powiększają stopę zwrotu z inwestycji;

– możliwość skutecznego pomnażania kapitału – długoterminowe inwestowanie w akcje pozwala uzyskać atrakcyjną stopę zwrotu, co wynika z faktu, że jest odporne na chwilowe zachwiania na rynku.

Mimo iż długoterminowe inwestowanie w akcje posiada wiele zalet należy zdawać sobie sprawę z faktu, że wiąże się również z ryzykiem. W efekcie jego skuteczność uzależniona jest od podejmowania właściwych decyzji inwestycyjnych.

Podsumowując należy stwierdzić, że za długoterminowym inwestowaniem w akcje przemawia wiele argumentów. Nie może zatem dziwić fakt, że staje się ono coraz bardziej popularne.

Artykuł sponsorowany

odnawialne źródło energii

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?