Tutaj jesteś

Design Thinking, czyli myślenie projektowe w praktyce  

21 grudnia 2022 Biznes Design Thinking

Design Thinking jest pojęciem, które z roku na rok zyskuje na popularności. Design Thinking angażuje pracowników oraz maksymalnie wykorzystuje drzemiący w nich twórczy potencjał. Jest obecnie jedną z najpopularniejszych strategii wykorzystywanych do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. 

Czym jest Design Thinking i w czym tkwi jego fenomen?

Design Thinking to po polsku myślenie projektowe. Pod pojęciem tym kryje się twórcze podejście do projektowania nowych rozwiązań, usług i produktów. Jest to kreatywny proces, który ma inspirować zespoły pracowników do wychodzenia poza utarte schematy i tworzenie nowych rozwiązań.. Design Thinking jest idealną odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata, który oczekuje twórczych, kreatywnych rozwiązań w miejsce dobrze znanych i niekoniecznie efektywnych, odtwórczych projektów.

design thinking czym jest

Praca nad innowacjami w oparciu o Design Thinking, składa się z pięciu etapów. Pierwszyz nich nosi miano empatyzacji i ma na celu określenie i dogłębne poznanie potrzeb użytkowników, dla których są tworzone nowe rozwiązania. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko wiedząc, jakie są potrzeby przyszłych użytkowników jego przyszli użytkownicy, możliwe jest nadanie mu odpowiednich, pożądanych cech.

Generowanie pomysłów w myśleniu projektowym jest przeprowadzane za pomocą tzw. burzy mózgów, kiedy to ujawniają się ciekawe, często mało oczywiste pomysły i rozwiązania. Są one doskonalone na kolejnych etapach, aby finalnie powstał prototyp, który następnie będzie testowany i oceniany przez odbiorców docelowych. Dopiero, kiedy spotka się on z ich uznaniem i zbierze pozytywne opinie, przychodzi pora na jego wdrożenie.

Jak nauczyć się myślenia projektowego? Dlaczego warto?

Myślenie projektowe jest przyszłościową metodą, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem w kręgach biznesowych. Mimo tego, że Design Thinking sam w sobie służy tworzeniu nowych produktów, usług i procesów, dodatkowo zwiększa poziom integracji jego pracowników oraz uwalnia ich twórczy potencjał. Nie bez powodu Design Thinking jest często nazywany metodą tworzenia inspirujących managerów, gdyż dostarcza im narzędzi, które pomagają przeprowadzić zespół przez dane wyzwanie.Aby dowiedzieć się, na czym w praktyce polega myślenie projektowe oraz nauczyć się w pełni wykorzystywać jego potencjał, warto skorzystać z dostępnych w Polsce szkoleń DTMethod. Jest to pierwsza metodyka Design Thinking, która gwarantuje opracowanie rozwiązania w określonym czasie. DTMethod pozwala skupić się na tym, co najistotniejsze podczas poszukiwania nowego rozwiązania, uwolnić pełen potencjał twórczy drzemiący w zespole oraz wypracować co najmniej trzy prototypy rozwiązania, spośród których wybrane zostanie to najlepsze.

odnawialne źródło energii

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?