Tutaj jesteś

Darmowe programy do rozliczania PIT online

20 kwietnia 2022 Finanse pit

Rozliczanie PIT już od wielu lat przestało być dla większości Polaków czymś nieprzyjemnym, co kojarzy się długimi kolejkami lub wizytą u księgowej. Coraz więcej osób korzysta z programów do rozliczania PIT online, które na wielu portalach dostępne są bezpłatnie. Dlaczego warto rozliczyć PIT online? Jakie PIT-y można rozliczyć przy pomocy darmowych programów?

PIT 37 online

Najwięcej osób w Polsce rozlicza się na druku PIT 37. Jest to druk przeznaczony dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Również emeryci i renciści rozliczają się na tym formularzu. Z racji tego, że jest to najpowszechniejszy druk, to także w Internecie można znaleźć wiele programów, które można wykorzystać do rozliczenia. Jak działają takie programy? Czy każdy sobie z nimi może poradzić? Programy do rozliczania PIT 37 online są intuicyjne. Każda osoba serfująca po Internecie poradzi sobie z jego wypełnieniem. Wystarczy przenieść informacje z formularzy przysłanych od pracodawców i wprowadzić je w odpowiednie pola. Wszystko jest dokładnie wyjaśnione.

pit online

PIT 36 online

Drugim dość popularnym formularzem jest PIT 36 online, z którego korzystają osoby, prowadzące działalność gospodarczą bądź mające przychody z zagranicy. Podobnie jak w przypadku PIT 37 można go rozliczyć online, korzystając z darmowych programów. Osoba prowadząca niewielką działalność bardzo często rozlicza się samodzielnie, dlatego też taki program będzie dla niej bardzo prosty i pożyteczny. Wypełnienie formularza nie jest trudne, a program samodzielnie wylicza kwotę podatku, którą należy zapłacić, bądź kwotę, która jest do zwrotu. Rozliczenie PIT online jest niezwykle prostą i praktyczną sprawą. Nie trzeba stać w kolejkach i tracić cennego czasu. Urząd otrzymując formularz drogą elektroniczną, szybciej zwraca nadpłatę podatku, co jest bardzo ważne dla wielu przedsiębiorców.

PIT online – jak wysłać?

Darmowe programy do rozliczania PIT umożliwiają wysłanie formularza przez Internet. W niektórych przypadkach wymagane jest posiadanie podpisu elektronicznego, a niekiedy wystarczy wprowadzić dochód osiągnięty w roku poprzednim i system dzięki temu weryfikuje podatnika. Jest także możliwość wypełnienia i wysłania formularza logując się do e-urzędu skarbowego poprzez profil zaufany. W przypadku osób rozliczających się na formularzu PIT 37 nie ma konieczności wypełniania druku, gdyż on jest już gotowy na podstawie dokumentów przesłanych przez pracodawców do urzędu. W takim wypadku należy jedynie sprawdzić, czy wszystkie dane się zgadzają i jeśli nie były osiągnięte dochody z innych źródeł, to PIT można wysłać jednym kliknięciem.

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?