Tutaj jesteś

Certina – najlepsze zegarki na rynku?

18 lipca 2022 Biznes najlepsze zegarki na rynku

W 1888 roku w szwajcarskim Grenchen bracia Adolf i Alfred Kurth tworzą zakład produkujący wysokiej jakości zegarki. Po kilku latach odnoszą pierwsze sukcesy, a ich zegarmistrzowskie dzieła zostają docenione na targach m.in. w Mediolanie. Na przestrzeni wieków marka, której nadano nazwę Certina staje się synonimem jakości i piękna, a także renomy, która osławiła te szwajcarskie zegarki na całym świecie.

Niezawodne zegarki Certina – wieloletnia tradycja zegarmistrzowska

Certina to marka, która potwierdza nieposzlakowane opinie o szwajcarskich zegarkach, cieszących się dużym uznaniem wśród ich użytkowników. Firma skrupulatnie dąży do celu, jakim jest zapewnianie klientom produktów niezawodnych i najwyższych jakościowo. Samo słowo „certina” nawiązuje już do łacińskiego słowa „certus” oznaczającego „pewny”, „niezawodny”. Czerpanie z europejskiej tradycji nigdy nie przeszkadzało marce Certina w dążeniu do innowacji. Jej założyciele byli bowiem pierwszymi na świecie, którzy stworzyli zegarek mechaniczny z cyfrowym odczytem. Obecnie firma dalej stara się o ulepszanie swoich projektów. W tym celu wprowadziła do produktów kilka praktycznych rozwiązań np. system Double Security maksymalnie chroniący zegarek przed uszkodzeniami. 

zegarek

Na który zegarek Certina postawić?

Wśród wielu wyróżniających się modeli zegarki Certina zostały podzielone na cztery unikalne kategorie, które mogą odpowiadać na potrzeby innych grup docelowych, choć żadna z nich nie traci na jakości.  

Dziedzictwo marki – Certina Heritage

Wyjątkowa kolekcja, która wraca wspomnieniami do korzeni marki. Można tu doświadczyć zrekonstruowanych modeli zegarków m.in. z lat 60. Są to produkty będące połączeniem klasycznego designu oraz zaawansowanej technologii. Firma przypomina też o swoim osiągnięciu, jakim było stworzenie pierwszego zegarka dla nurków. Dokładnie taki model typu Diver, ulepszony o najnowsze rozwiązania techniczne, znajduje się wśród Certina Heritage. Ich jakość potwierdza sygnatura Swiss Made, a o ochronę dba bliski marce system Double Security. 

tissot herritage

Swiss Made na sportowo? Certina Sport

Certina Sport to ukłon w stronę miłośników motoryzacji. Marka nawiązuje też do swojego zaangażowania w największe na świecie wyścigi motoryzacyjne. Mechanizm zegarka czerpie inspiracje z dynamiki auta wyścigowego, co udowadnia np. wyposażenie we włosową sprężynę antymagnetyczną Nivachron pozwalającą na najwyższą dokładność pomiarową. Innym wartym uwagi dodatkiem jest technologia Powerdrive pozwalająca na bardzo precyzyjne i szybkie ruchy wskazówek. 

Certina Aqua, czyli profesjonalny zegarek dla nurka

Certina Aqua to seria zegarków nawiązująca do słynnego logo marki przedstawiającego żółwia. Specjalnie wyselekcjonowane modele pozwolą Ci na cieszenie się produktami Certina nie tylko na lądzie, ale też pod wodą. Świetnie sprawdzą się podczas wakacji nad morzem, oceanem, podczas rejsów oraz nurkowania. O bezpieczeństwo zegarka zadba funkcja charakterystyczna tej kolekcji, czyli wodoszczelność. Do tego każdy z nich chroniony jest wspomnianym już systemem Double Security. W ten sposób Certina promuje nie tylko ponadczasową elegancję, ale odpowiada też na nowe potrzeby użytkowników, wspierając aktywności sportowe.

Certina Aqua

Casualowy zegarek – Certina Urban

Kolekcja oddająca hołd mieszkańcom miast, którzy pokochali zegarki Certina. Wśród modeli panuje niezwykła różnorodność zarówno w designie, jak i w rozwiązaniach technicznych. Miłośnicy klasycznego piękna na pewno zachwycą się modelem Urban DS Caimano na czarnym skórzanym pasku z tradycyjną tarczą, a ekstrawaganccy użytkownicy zegarków nie przejdą obojętnie obok modelu Urban DS-8 na bransolecie ze stali szlachetnej. 

Dlatego Certina to najlepsza marka zegarkowa?

Certina jest firmą rozwijającą się od ponad 100 lat. Na przestrzeni wieków udowodniła, jak bliskie są jej wartości szwajcarskich zegarmistrzów. Czerpiąc z klasyki, udało jej się stworzyć zegarki piękne i ponadczasowe, także w kwestii ich wytrzymałości. Innowacje, które wprowadziła marka, zaczęły się już na samym jej początku, kiedy stworzyła pierwszy zegarek mechaniczny z odczytem cyfrowym, następnie manufaktura Certiny wydała na świat model Diver, który zrewolucjonizował myślenie o zegarkach i sportach wodnych, otwierając użytkowników na zupełnie nowe podwodne doświadczenie. Powstały cztery skrupulatnie ulepszane kolekcje Certiny: Acqua — dla amatorów sportów wodnych, Heritage — dla zakochanych w klasycznym designie, Sport — przypominające o genezie Certiny w wyścigach motoryzacyjnych i Urban — różnorodne i wyjątkowe jak mieszkańcy miast, kochający zegarki szwajcarskiej firmy. Zegarek Certina to klasyka i postęp w jednym.

Redakcja eppearance.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu rozwoju osobistego, marketingu oraz prowadzenia firmy w Internecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?