eppearance.pl

Blog tematyczny o pracy, marketingu i biznesie

Internet i IT

3 podstawowe funkcje dobrego oprogramowania medycznego

3 podstawowe funkcje dobrego oprogramowania medycznego

Postępująca informatyzacja placówek medycznych to jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na rozwój i usprawnienie pracy polskiej służby zdrowia. Tymczasem odległe terminy na wizytę u specjalisty, dziesiątki pacjentów oczekujących na rejestrację w zatłoczonej poczekalni i stosy żmudnych, czasochłonnych formalności do wypełnienia to wciąż realny problem w wielu instytucjach ochrony zdrowia. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest nowoczesne oprogramowanie medyczne. Dla lekarzy innowacyjna technologia oznacza bowiem szybszą i wydajniejszą pracę, dla pacjentów – krótsze kolejki do gabinetu lekarskiego, większy komfort i satysfakcję z wizyty. Poznaj kilka użytecznych funkcji, jakie oferuje dobre oprogramowanie medyczne.

Oprogramowanie medyczne dla lekarzy – jakie funkcje oferuje?

Nadmierna, czasochłonna i w wielu przypadkach niezwykle żmudna biurokracja to wciąż dostrzegalna przyczyna niewydolności systemu w wielu placówkach medycznych. Całkowite wyeliminowanie licznych czynności administracyjnych, jakie każdego dnia spoczywają na personelu medycznym, nie jest jednak możliwe. Trudno sobie bowiem wyobrazić efektywną obsługę gabinetu lekarskiego np. bez regularnego prowadzenia rzetelnej i skrupulatnej dokumentacji medycznej, która jest przecież skarbnicą cennej wiedzy na temat zdrowia każdego pacjenta. W jaki sposób zatem usprawnić codzienną pracę lekarzy bez jednoczesnego obniżenia jakości świadczonych usług medycznych? Rozwiązaniem w tej sytuacji okazuje się oprogramowanie medyczne dla lekarzy. Poniżej znajdziesz listę kilku najistotniejszych funkcjonalności, które oferuje.

Dokumentacja medyczna w wersji elektronicznej

Jak wspomniano, dokumentacja medyczna to kwestia, o którą musi bezwzględnie dbać każda placówka medyczna. Oprogramowanie medyczne dla lekarzy sprawia jednak, że jej sporządzanie okazuje się dużo prostsze, wygodniejsze i – przede wszystkim – szybsze. Jest to możliwe dzięki kilku użytecznym funkcjom e-dokumentacji:

  • możliwość sprawnego uzupełniania kart wizyty pacjentów za pomocą autorskich wzorów formularzy, szablonom opisów i słownikom ICD-9 oraz ICD-10;
  • szybki dostęp do historii dotychczasowego leczenia każdego pacjenta;
  • możliwość wystawiania recept, skierowań i zwolnień w formie elektronicznej bezpośrednio z poziomu aplikacji;
  • możliwość załączania niezbędnych plików np. kopii dokumentów, skanów czy zdjęć.

Kalendarz i zaawansowany moduł e-rejestracji

Notorycznie zatłoczona rejestracja to zmora zarówno dla zmęczonych pacjentów, jak i zapracowanego personelu medycznego. Właśnie z tego powodu tak docenianą funkcją oprogramowania medycznego dla lekarzy okazuje się wygodny i intuicyjny kalendarz wizyt wraz z modułem e-rejestracji pozwalającym na:

  • szybkie i wygodne planowanie wizyt dzięki prostym formularzom, zdarzeniom cyklicznym i automatycznym podpowiedziom wolnych terminów;
  • łatwe rejestrowanie pacjentów w dostępnym dla wszystkich użytkowników kalendarzu online;
  • dodawanie notatek i ostrzeżeń do kart pacjentów i zarządzanie czarną listą;
  • wykorzystywanie powiadomień SMS z przypomnieniem o zbliżającej się wizycie u specjalisty.

Telemedycyna

Nowoczesne oprogramowanie medyczne pozwala ponadto być bliżej pacjentów np. za sprawą zdalnych konsultacji lekarskich, umożliwiających wirtualne połączenie się z pożądanym lekarzem właściwie z dowolnego miejsca na świecie. Jest to nie tylko szybkie i wygodne, ale – dzięki szyfrowaniu danych osobowych i sprawdzonym płatnościom online – również w pełni bezpieczne.

Oprogramowanie medyczne dla lekarzy to same korzyści!

Łatwość, wygoda i szybkość realizacji zadań to coś, na czym zależy nie tylko potrzebującym i znużonym oczekiwaniem pacjentom, ale również bezsilnym w obliczu biurokratycznych obowiązków lekarzom. Nowoczesne oprogramowanie medyczne to bez wątpienia skuteczny sposób na widoczne usprawnienie i znaczne zautomatyzowanie codziennych obowiązków administracyjnych w polskich instytucjach ochrony zdrowia.

Udostępnij